Töövarjuks maailma parimale kinnisvaramaaklerile

detsember 10, 2017 Töövarjuks maailma parimale kinnisvaramaaklerile kommenteerimine on välja lülitatud

Nagu paljud teist teavad, siis toimus 20.-26. novembril töövarju nädal, millest meie koolis said osa võtta kõik 11. klassi õpilased. See teade oli väljas juba ammu, aga kui kätte jõudis see hetk kui pidi siis lõpuks ära ütlema kuna ja kuhu sa lähed, ei olnud mul ikkagi midagi ettenäidata. Üldiselt lubas sellega tegeleda mu ema ja nii ma siis kirjutasin talle tund enne tähtaja lõppu ja ta ütles, et üks kinnisvara maakler oleks täitsa nõus mind endale varjuks võtma. Kuna ma tõesti tahtsin seda võimalust kasutada oleksin ma võinud kasvõi mõne praeguse kolleegi töövari olema, aga seda, et ma kahel päeval saan piiluda maakleri telgitagustesse poleks ma osanud aimatagi. Mis siis ikka, panin enda nime kirja ja sain vastu lehe, mille pidin täidetuna tagasi viima.

Ausalt öeldes ei olnud mul mingisuguseid ootusi. Ma ei teadnud maakleri tööst eriti midagi kuna, siis kui ma üksi elama kolisin ajas asju ikkagi mu ema. Jah, ma olen küll kv-st korterite kuulutusi uurinud ja omasin ettekujutust umbes sellisest vaiksest kontoris kohvi joomisest ja paberi majandusest, aga võin kõigile käsi südamel väita, et nii see nüüd küll ei ole.

Esimesel päeval tõesti oli vaiksem ja siis sain näha, kuidas infot leitakse, kuulutusi üles pannakse, millest koosnevad lepingud ning mida tähendab ikkagi maja või korteri maha müümine ning kes sellega seotud on. Kui ma juba natukene neid asju tajuma hakkasin läks kõik juba väga libedalt. Näiteks teisel päeval kui kontorisse läksin, siis täitsin juba iseseisvalt pabereid ja otsisin informatsiooni ning see tekitas minus kummalist rahulolu endaga.

Teine päev oli tõsiselt tegus ja kiire. Hommikul peale seda natukest paberi tööd sain ma kaasa minna notarisse, kus Kersti vormistas ära ühe müügi lepingu. Sel korral oli asjaga seotud 3 inimest pluss pangatöötaja pluss notar pluss maakler, aga Kersti rääkis ka juhtumitest, kus tuleb maakleril leida kõigile sobiv kuupäev notarisse näiteks 11-le inimesele ja see võib ikka päris keeruliseks kujuneda. Peale seda kui leping oli sõlmitud tegin veel viimased üleskirjutused ja siis pidime juba jooksma järgmisesse kohta. Võtsime kaasa fotograafi ja läksime müügikuulutuse jaoks ühte ülimalt kena ja suurt korterit pildistama. Minu tööks oli müüjaga vestelda, pabereid täita, korteris ringi käija ning üleskirjutada kõik asjad, mis võiks aidata just seda korterit maha müüa (ehk mida võiks kuulutuses vaja olla) ja minu lemmik osa oli see kui ma sain omaniku koera nunnutada, et ta pildile ei jääks. 😀 Peale seda viisime fotograafi koju ja sõitsime kontori juurde tagasi, et ma saaks jooksuga paar paberit ära tuua. Siis sõitsime juba Kilingi-Nõmme poole. Sõidu ajal täitsin ma seda koolist kaasa antud paberit ja esitasin seni tekkinud küsimusi. Kõigepealt käisime üht maja näitamas potensiaalsele ostjale ja siis sõitsime juba järgmisesse majja,et seal sellele esimene hindamine korraldada. Selleks hetkeks haarasin ma juba iseseisvalt igat infokildu, mis minuni jõudis ja käigupealt pabereid täites tekkis tunne nagu see oleks juba täiesti loomulik asi, mida võiksin kasvõi igapäev teha. Ma tundsin ennast pigem Kersti abilise kui varjuna ja see oli kordades parem.

Ma nägin nende kahe päevaga nii palju erinevaid olukordi ja kuigi mulle öeldi, olid kõik üsna kerged ja midagi hullu ei olnud, siis tundsin ma ise ka pitsitust rinnus kui ma notari juures nurgas istusin ja erinevaid punkte lahti seletati ning ennast tähtsana, siis kui me toda korterit pildistama läksime ja ma pidin andmeid üles kirjutama. Kersti muutis kogu protsessi mulle väga mugavaks ja ma tundsin ennast vajalikuna, mis sellest, et ma reaalselt teist päeva üldse seda teinud olin. Ma ei vahetaks seda kogemust mitte millegi vastu!

Üks asi, mis mulle endale nalja tegi oli see, et ma poleks uskunud, et ma suudan kogu informatsiooni nii kiiresti hoomata, sest tõesti teise päeva õhtuks sain ma aru peaaegu kogu jutust ja kõik muutus täiesti loogiliseks ning enesest mõistetavaks. Mulle meeldib lisaks veel kohutavalt inimesi kuulata  ja no Kersti kogemusi kuulates tekkis tunne nagu me teaks üksteist juba ammu. Lisaks sain ma nii palju head nõu edasiseks eluks, et ma ei teagi millega ma selle ära teenisin. Kindlasti jääb mind kogu elu saatma tema mõte, et ükskõik, mida sa ka ei teeks,siis pead sa mõtlema, et sa oled selles kõige parem. Kersti Reppo on tõesti maailma parim maakler, vähemalt tema ise teab seda ja nüüd tean mina ka.

Esimesel päeval ütles mu mentor mulle, et ta isegi ei tea, miks ta nõustus sellega, et mina tema varjuks hakkan, aga kui me teisel päeval Kilingi-Nõmmest Pärnu poole sõitsime, siis ütles ta mulle, et hakkab minust täitsa puudust tundma ja et kui mul vahest mõni vaba päev on ja tahaksin jälle seda teha, siis tema on igati nõus. 😀 See tekitas minus nii sooja tunde ja mulle tõesti meeldisid need 2 päeva väga. Kersti on ja jääb minu suureks eeskujuks!

jaanuar 1, 2018

Kristiina Saag

Lühidalt öeldes olen ma mitmekülgne ette-võtja. Ma võtan ette mitmekülgseid asju ja mul pole kunagi igav. Mu peas keerleb alati vähemalt 5 sorti mõtteid ning mu teine nimi on uudishimu.

RELATED POSTS